به بها > عطر و ادکلن > چگونه عطر و ادکلن اصل را تشخیص بدهیم؟

چگونه عطر و ادکلن اصل را تشخیص بدهیم؟

یک سوال همیشگی در مورد اصالت عطر و ادکلن وجود دارد و آن هم چگونگی تشخیص عطر و ادکلن اصل از نمونه تقلبی آن است. به نظر می رسد ادکلن های موجود در بازار ایران را می توان به 3 دسته تقسم کرد:
  • عطرهای تقلبی:عطرهای کاملا تقلبی که معلوم نیست در کجا ساخته شده اند و حتی استفاده از آنها ممکن است زیان بار باشد.
  • عظرهای پرشده امارات:این عطر ها که در بسیاری از فروشگاهها به فروش می رسند به نام عطرهای اصلی و اورجینال فروخته می شوند. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که عطر خریداری شده شما تقریبا همان بو را می دهد ولی به نظرتان ماندگاریش بسیار پایین تر است و یا حتی کمی بوی آن متفاوت می باشد. این عطرها با قیمت پایین تری در بازار به فروش می رسند.
  • عطرهای پر شده اروپا:عطرهای اورجینال این عطر ها هستند. این عطرها در محل اصلی شرکتهای سازنده عطر ساخته شده و بوی اصیل و ماندگاری واقعی دارند. این عطرها به نسبت عطرهای دسته دوم گرانتر هستند و تفاوت قیمتی را که شما در بسیاری از فروشگاه ها با آن روبرو می شوید به همین دلیل است. با توجه به استانداردهای سخت گیرانه بهداشتی در شرکتهای اصلی و کیفیتی که ارایه می دهند، تجربه نشان می دهد که پرداخت این اختلاف قیمت برای ادکلن های اصلی ارزشش را دارد.
شاید در زمان‌های نه خیلی دور، به راحتی می‌شد از نوع بسته‌بندی و شکل ظاهری عطر و یا کیفیت شیشه آن، عطر و ادکلن تقلبی را از اصل تشخیص داد اما در حال حاضر با پیشرفت صنعت ساخت محصولات تقلبی در برخی از کشورها، می‌باید نکات جدی‌تری را بررسی نمود. در ادامه سعی شده برخی از این موارد توضیح داده شود:
  1. خرید از فروشگاه‌های معتبر: بهترین راه خرید عطر و ادکلن اصل، خرید از فروشگاه‌های معتبر و آشناست. مصاحبه ریاست اتحادیه وارد کنندگاه عطر و ادکلن در مورد عطر های اورجینال و تقلبی
  2. برچسب شبنم و وزارت بهداشت: وارد کننده‌های اصلی عطر و ادکلن ایران، جنس اصل را بصورت قانونی وارد کرده و در بازار توزیع می‌کنند. تمامی محصولات وارداتی این شرکت‌ها دارای برچسب شبنم و وزارت بهداشت است. البته برخی از مارک‌های ادکلن مانند شنل که اجازه فروش به ایران را ندارند از این قاعده مستثنا هستند. (باتوجه به حذف برچسب شبنم، این آیتم حذف شده است)
  3. برچسب شرکت وارد کننده: معمولا تمامی محصولاتی که بصورت قانونی وارد می‌شوند، دارای برچسبی هستند که نام شرکت وارد کننده برروی آنها درج شده است.
  4. قیمت ادکلن: عطر و ادکلن جزو محصولاتی است که قیمت پایین آن باعث فروش بیشتر آن نمی‌‍شود. همیشه دقت کنید که ادکلن‌های اصل دارای محدوده‌ی قیمتی مشخصی هستند و قیمت‌های بسیار پایین مطمینا تقلبی می‌باشند.
  5. بسته بندی مناسب: عطر و ادکلن با توجه به اینکه جزو محصولات لوکس می‌باشند، همیشه دارای بسته‌بندی شکیل با طراحی و فونت بسیار مناسب هستند. در نتیجه بسته بندی نامناسب نشان‌دهنده عطر تقلبی است.
  6. شیشه با کیفیت: درصد زیادی از قیمت عطر و ادکلن به دلیل شیشه آن است در نتیجه شیشه بی کیفیت نشان دهنده عطر تقلبی است.